czwartek, 26 listopada 2015

Kuchenne historie - tym razem retro

Przyszła w końcu pora na kuchnię stylową. Nie ukrywam, że zawsze cieszę się na myśl o planowaniu wnętrz retro. Jest ich zdecydowanie mniej niż aranżacji nowoczesnych, mają swój urok i szyk. 

Tutaj od początku było wiadomo, że kuchnia będzie stylizowana. Białe matowe fronty z oryginalnym ramiakiem, blaty dobrane kolorem do ram okiennych, szafki - witryny, półwysep.. Etap planowania zapowiadał się ekscytująco! A potem zobaczyłam cudowne, białe, marokańskie płytki ścienne i nie mogłam doczekać się realizacji!


Wyjątkowo ważny w opisywanej aranżacji jest duży bok zabudowanej lodówki. Graniczy on z salonem i jest widoczny z każdego miejsca w pokoju. W związku z tym nie mogłam pozwolić na zaplanowanie go w formie dużej, gładkiej płyty. Zdecydowałam się na imitację frontów na boku i był to strzał w dziesiątkę!


Uchwyty - muszelki nadają całości charakteru retro.  


Ważnym wizualnie miejscem, nadającym lekkości zabudowie i będącym przeciwwagą dla dużej bryły lodówki są szafki witryny. Przezroczyste szkło z frezem czeka na wyeksponowanie ulubionych kubków i porcelany.


Meble zostały wykonane przez firmę BRM MEBLE, www.brmmeble.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz