czwartek, 5 maja 2011

Pasy, paski, paseczki...

Często przy wyborze typu i koloru frontu mebli kuchennych stajemy przed dylematem czy warto ulec pokusie i zdecydować się na coś nietypowego? Najbezpieczniej postawić na sprawdzone kolory i formy, które nawet po latach wyglądają elegancko. Ale czy zawsze bezpiecznie znaczy dobrze?
W aktualnej ofercie firm produkujących laminaty oraz okleiny naturalne, a co za tym idzie w ofercie producentów mebli pojawiają się wzory, których zdecydowanie nie sposób uznać za spokojne i typowe. Różnego typu i rozmiaru paski i paseczki w różnych odcieniach początkowo zachwycają, a później stają się przedmiotem wielogodzinnych dyskusji: zdecydować się na nie czy też nie?
Ja często porównuję desenie na meblach do tych pojawiających się na ubraniach - klasyczny, beżowy żakiet uda się połączyć z prawie każdą spódnicą, ale taki w kolorowe pasy lub kratę już nie.
Nie każdego natomiast potrafię sobie wyobrazić w spokojnej klasyce - dlatego wszystkie odważne osoby mogą śmiało decydować się na szaleństwo we wnętrzu. Gwarantuję, że odwdzięczy się ono niesamowitą energią a także stanie się przedmiotem podziwu!
Na zachętę kilka zdjęć moich 'pasiastych'  realizacji w słonecznym kolorze laminatu.

W tej kuchni poziome pasy zostały zrównoważone jasnym blatem, a także detalami: krzesłami barowymi, kolorem podłogi, firankami.


W tym projekcie wzory zostały przemieszane i obok pasków pojawia się minimalistyczny front z mdf-u w kremowym kolorze, a także jasny blat. Korpusy szafek są wykonane z laminatu w kolorze frontów. Dzięki temu omija nas efekt zestawienia różnych kuchni o dwóch kolorach. 
Kuchnia jest jasna i słoneczna, a dzięki pasiastym dekorom - niepowtarzalna!

I jeszcze jedna kuchnia - fronty fornirowane w kolorze hebanu.W tej realizacji dominuje fornir, połączony z kolorem stali oraz jasnym blatem. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz