poniedziałek, 16 maja 2011

Łączymy kuchnię z salonem

Kuchnia zamknięta, oddzielona od pokoju dziennego pojawia się najczęściej w starym budownictwie. Dziś dążymy do otwarcia przestrzeni, pamiętając o zaakcentowaniu funkcji obu pomieszczeń. Ich odrębność możemy podkreślić przez różnicę w posadzkach, kolor ścian, podwieszenie sufitu, oświetlenie czy element meblowy.
Poniżej prezentuję niedawno zrealizowany projekt kuchni, która z niewielkiej i zamkniętej awansowała na integralną część salonu. Problemem w poprzednim układzie był brak miejsca na duży stół jadalny. Pomysł inwestorów - półwysep kuchenny pełniący rolę stołu na osiem osób - był najważniejszym założeniem projektowym. Ponadto kuchnia miała być ergonomiczna, wygodna i ponadczasowa o frontach nie tyle kuchennych, co pokojowych. Inwestorzy zdecydowali się na fornir bukowy w wybarwieniu czekoladowym. Uchwyty w formie listew oraz cokoły aluminiowe dodają lekkości, co przy wysokiej zabudowie pod sufit jest wyjątkowo ważne. Kuchnia oddzielona jest od salonu wspomnianym przez mnie półwyspem, a także rzędem przeszklonych szafek pełniących funkcję barku i miejsca na szkło.
Generalny remont mieszkania wiąże się z wydatkami i stresem, ale najważniejsze, że efekt końcowy budzi zachwyt i spełnia oczekiwania inwestorów.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz