czwartek, 2 czerwca 2011

Aranżacja dwupoziomowego mieszkania

Często dopiero po przeanalizowaniu rzutu wyczekiwanego mieszkania okazuje się, że wcale nie jest ono wymarzone. Brakuje miejsca na garderobę, łazienka miała mieć inny układ, a w kuchni powinna zmieścić się wyspa. Czas budowy to idealny moment na wprowadzenie zmian w układzie ścianek działowych, przyłączy oraz wszystkich elementów, które pozwolą przystosować wnętrze do naszych oczekiwań. Wszelkie modyfikacje są oczywiście możliwe także po odbiorze mieszkania, wiążą się jednak z większymi kosztami i z czasem. Dlatego za analizę funkcjonalności mieszkania warto zabrać się na samym początku.
Z takiego słusznego założenia wyszli inwestorzy, którzy zostali właścicielami dwupoziomowego apartamentu pod Poznaniem. Analiza układu mieszkania stała się pierwszym krokiem do uzyskania optymalnego efektu. Przesunięta została ścianka pomiędzy kuchnią a hallem - dzięki temu udało się zaplanować zabudowaną szafę - garderobę oraz zmodyfikować układ kuchni. Przedpokój został doświetlony przez pas luksferów, a w ścianie nad schodami pojawiło się punktowe oświetlenie stopni. Przestrzeń komunikacji - klatka schodowa została wyodrębniona poprzez zastosowanie tynku strukturalnego z delikatnym, złocistym połyskiem.
W mieszkaniu przeważają kolory ziemi: beże i brązy. Meble kuchenne, drzwi i stopnie schodów wykonane są z drewna venge. Oranż w dodatkach ożywia całość i chociaż podłoga wyłożona jest płytką ceramiczną nie ma mowy o zimnym wnętrzu.

 




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz