poniedziałek, 16 stycznia 2012

Wysoka zabudowa w kuchni

Mianem wysokiej zabudowy kuchennej określa się system kilku wysokich, sąsiadujących ze sobą szaf. Wymiar słupków jest uzależniony od wysokości pomieszczenia i projektu – szafy mogą być zabudowane do sufitu, lub zabudowane we wnęce o dowolnym wymiarze.
zdjęcia - inspiracje z internetu

Najczęściej stosowaną szerokością jest wymiar 60 cm – wtedy w szafce można zabudować lodówkę, piekarnik lub kuchenkę mikrofalową.


zdjęcia projektów mojego autorstwa

Coraz częściej spotykanym elementem w zabudowie słupkowej jest ekspres do kawy, często montowany w towarzystwie szufladki do podgrzewania naczyń.

zdjęcie projektu mojego autorstwa

Jakie jeszcze sprzęty AGD możemy umieścić w wysokiej zabudowie? Zdarzyło mi się zaplanować zmywarkę do naczyń, zamrażarkę, lodówkę wolnostojącą – przy tej ostatniej trzeba pamiętać o przestrzeniach wentylacyjnych niezbędnych do jej bezawaryjnego działania.

zdjęcie projektu mojego autorstwa

W słupkach można także zainstalować wolnostojącą kuchenkę mikrofalową, krajalnicę i inne kuchenne maszyny o dużych gabarytach.

zdjęcia - inspiracje z internetu

Co jeszcze mogą ukrywać wysokie szafy w kuchni? Poza tradycyjnymi półkami, których wysokości są uzgadniane z inwestorami – wszelkiego typu kosze cargo.
Instalując np. kosz Swing Peka zyskujemy wygodny dostęp do przechowywanych tam produktów:
Na uwagę zasługują także kosze skośne:


jak również najczęściej wybierane przez klientów kosze wysokie:

zdjęcia - inspiracje ze strony firmy Peka

Warto porównać ofertę kilku producentów koszy cargo, a najlepiej osobiście przetestować produkty wystawione na ekspozycji.

Planując wymarzoną kuchnię warto pamiętać o fakcie, iż wysoka zabudowa maksymalnie  wykorzystuje przestrzeń w kuchni, a ponadto pozwala na zaaranżowanie ciekawego z punktu widzenia designu zestawienia form i kolorów.

zdjęcie projektu mojego autorstwa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz