czwartek, 15 grudnia 2011

Czarne i czerwone


Czerń i czerwień to silne, zdecydowane kolory, w których można się zakochać. Urzekły one także inwestorów, którym miałam przyjemność pomagać w aranżacji domu pod Poznaniem.
Wielkim plusem było to, że mogłam mieć wpływ na układ ścian jeszcze podczas budowy domu. Szybko podjęte rozmowy o projekcie pozwoliły na wnikliwą analizę potrzeb i gustów klientów.
Na parterze domu mieści się strefa dzienna – przedpokój, aneks kuchenny, salon i niewielka łazienka gościnna. Na piętrze są sypialnie oraz łazienka domowników.
Prosiłam inwestorów o zebranie zdjęć – inspiracji, tak abym mogła zorientować się, w jakich wnętrzach czują się komfortowo, co im się podoba. Zdecydowane, geometryczne formy, kontrastowe kolory, niebanalne rozwiązania i czarne białe zdjęcia autorstwa pani domu – te elementy decydują o klimacie wnętrz.
Zapraszam do oglądania!

KUCHNIA


Czerń i czerwień w towarzystwie szarości i aluminium.


 Na ścianie szklany panel, uchwyty listwowe, skośny, charakterystyczny okap.


Częściowo wbudowany w ścianę komin z zabudowanym ekspresem do kawy.

JADALNIA


 Szarość została przełamana czerwonym, ledowym oświetleniem.

SALON


Główną rolę w salonie gra czerwona sofa.

ŁAZIENKA GOŚCINNAGeometrycznie. Biało czarne pasy na podłodze, czarna pralka. Tylko zdjęcie w sepii przełamuje panującą tu dwu-kolorowość.

KLATKA SCHODOWA


Uzyskana kosztem górnej łazienki przestrzeń pozwoliła na zaaranżowanie wnęk u szczytu schodów.

ŁAZIENKA GÓRNA


Zamiast jednego lustra nad umywalką mamy dwa, zabudowane na równi z płytkami.Nie ma tradycyjnej kabiny prysznicowej - alternatywnie pojawia się szyba, a przestrzeń kąpielową wyznaczają ciemnobrązowe płytki.


Podłużna, oświetlona wnęka podkreślona ciemnymi płytkami.

SYPIALNIAW tym pomieszczeniu rządzą beże i brązy, ale dominantą jest tapeta z motywem zwierzęcym zaplanowana na jednej ze ścian.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz