czwartek, 17 marca 2011

Projekt aranżacji wnętrz - apartament w Poznaniu

Na początek kilka zdjęć zrealizowanej w 2009 roku aranżacji apartamentowego mieszkania w Poznaniu.

Projekt rozpoczął się od rewolucji i całkowitej zmiany planu mieszkania. Deweloper proponował cztery osobne pomieszczenia - po jednej stronie korytarza zlokalizowano salon oraz zamkniętą kuchnię, po drugiej natomiast dwie sypialnie, w tym jedną z wyjściem na duży taras. Dostępność tarasu z sypialni była wyjątkowo nieudanym pomysłem. Podanie posiłku na powietrzu przy znacznym oddaleniu od strefy kuchni byłaby zadaniem karkołomnym, nie wspominając o potencjalnych tłumach gości przemierzające prywatną strefę sypialni z drinkami w ręku..
Po długich naradach z inwestorem zapadła decyzja o przeniesieniu salonu w miejsce pokoju z tarasem oraz na zaaranżowaniu kuchni jako otwartego na pokój dzienny aneksu. Sypialnie zostały zlokalizowane po drugiej stronie korytarza, który przez wyburzenie ścian został dumnym, przestronnym i jasnym hallem.
Przestrzeń kuchenną od strefy dziennej oddziela wyspa z miejscem na szybki posiłek. Również podwieszany sufit i zróżnicowana posadzka informuje nas o tym, że tu oto mamy kuchnię, a tam salon. Dostępność tarasu pozwala na bezkolizyjne z niego korzystanie zarówno dla domowników jak i dla gości. 
Według projektu dewelopera w apartamencie była zaplanowana duża oraz mała łazienka. Mniejsza została zamieniona na garderobę, bez której trudno wyobrazić sobie wygodne mieszkanie.Tak duże ingerencje w pierwotnym projekcie zaowocowały zaaranżowanym na miarę, wygodnym i pięknym wnętrzem. Walka z instalacjami, kablami, rurami, fachowcami i stresem poprawiła funkcjonalność mieszkania, które jest dumą właścicieli i pani architekt również!