czwartek, 17 marca 2011

Budma 2011

W tym roku na targach Budma w Poznaniu w domu modelowym pojawiła się kuchnia, którą zaprojektowałam wspólnie z koleżanką, również architektem, a która wykonana została przez producenta mebli - firmę Meblobuk, z którą współpracuję.
Budowa domu pokazowego trwała kilkanaście dni, szczegóły dostępne są pod linkiem:
http://www.domywstylu.eu/aktualnosci/raport-z-placu-budowy-budshow-2011-186.php
Efekt końcowy był godny podziwu, wyposażenie domu robiło na zwiedzających wrażenie, a żeby ocenić to osobiście wystarczy zajrzeć tutaj:
http://blog.domywstylu.eu/2011/01/ale-sie-dzialo-budshow-2011/
W naszej kuchni również pojawiły się nowości, zarówno pod względem materiałów, jak i wyposażenia.
Kuchnia została zaprojektowana jako układ w kształcie litery U z centralnie umieszczoną wyspą. Froty w odcieniu nasyconego fioletu i w obowiązkowym w tym sezonie połysku zostały skontrastowane blatem laminowanym, który do złudzenia przypomina drewno. Na ścianach zamiast tradycyjnych płytek zaplanowałam płytę laminowaną w kolorze blatu. Zrezygnowałam też z typowej wysokiej zabudowy, która pomiędzy dużym oknem i sąsiadującym z nim wyjściem na taras wyglądałaby za ciężko. Zamiast tego pojawiły się słupki o wysokości midi, w których zabudowana została lodówka, ekspres do kawy oraz piekarnik parowy firmy Whirlpool. Zależało mi na efekcie wysunięcia piekarnika z linii szafek - udało się to dzięki stelażowi z blatu.
Brak górnych szafek sprawił, że w projekcie mógł zaistnieć ozdobny okap. Mirabilia firmy Falmec - model Moonlight sprawił, że całość nabrała charakteru.
Kuchnia została dosłownie naszpikowana nowoczesnym wyposażeniem - szuflady Blum z systemem Servo - drive, wysuwane kosze cargo z systemem tandembox, ledowe oświetlenie listwy cokołowej i półek szklanych, kosze magic corner w narożnikach - wszystko to sprawiło, że zwiedzającym mocniej biło serce. Przy filiżance pysznej kawy można było spokojnie podyskutować o budowie domu, a przede wszystkim o wyglądzie wymarzonej kuchni.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz