niedziela, 20 marca 2011

Klasyka w kuchni

Dominującym trendem w projektowaniu mebli kuchennych są nowoczesne, proste formy oraz połysk, czasem przełamany fornirem. Kuchnia - laboratorium ma całe rzesze zwolenników, ale na szczęście nie brakuje osób, dla których wnętrze kuchenne kojarzy się z ciepłem drewna, witrażami, ozdobnymi pilastrami a także z warkoczami czosnku i wyeksponowanymi chochlami. Piszę na szczęście, ponieważ jako projektant lubię sprawdzać się w różnych aranżacjach, a kuchnie rustykalne mają niesamowity urok.
Zasadniczo tego typu aranżacje najpiękniej prezentują się w jasnych i przestronnych wnętrzach, gdzie jest odpowiednia ilość miejsca na zastosowanie wszelkiego typu ozdobnych rzeźbień, które nadają meblom charakter.
Ważnym elementem jest design sprzętów AGD - wiele firm wprowadziło na rynek rustykalne linie piekarników, okapów oraz płyt, które nawiązują do tradycyjnego, znanego z dawnych lat wyposażenia.
Zawsze staram się, aby w projektach kuchni tradycyjnych unikać przypadkowości - symetria jest tu niezwykle ważna kwestią. Powstałe w ten sposób zabudowy nierzadko nawiązują do kredensów naszych babć.
Zwieńczone ozdobnymi formami listew, obramowane pilastrami, podświetlone stylizowanymi lampami, ubrane w ażury, szprosy i witraże - rustykalne kuchnie są kwintesencją domowego ciepła.

  1. Kuchnia z bielonego drewna dębowego. Blat z konglomeratu.
 2. Kuchnia z drewna dębowego barwionego na klasyczny, brązowy kolor. Listwa wieńcząca przy okapie w kolorze frontów kuchennych. W szafkach górnych witraże.
 3. Kuchnia z płyty mdf w kolorze śmietankowym. Szafki górne z ażurami oraz ozdobnymi szprosami. Blat kamienny. Widać stylizowane sprzęty AGD.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz