piątek, 23 lutego 2018

Styl nowojorski z nutą retro - projekt domu pod Poznaniem

Projekt wnętrz powinien być jak skrojona na miarę suknia ślubna - idealny. Ma pasować do mieszkańców, ich przyzwyczajeń, ma być spełnieniem ich marzeń.
Wydawałoby się, że duży dom łatwo zaplanować. Nie trzeba martwić się o brak miejsca, brak okien, zbyt mało światła. Nie trzeba przejmować się szukaniem małej, rozkładanej sofy, ustawieniem biurka i regału na niedużym metrażu, decydować: wanna czy prysznic?
Zadanie architekta przy projektowaniu okazałych wnętrz również wydaje się być łatwe - ma duże pole do popisu. Jednak rzeczywistość często nie jest tak różowa. Łatwo przedobrzyć. Zaprojektować za dużo. Szczególnie, jeżeli mówimy o mieszance stylu nowojorskiego z elementami retro.
W prezentowanej dziś aranżacji udało się połączyć marzenia inwestorów z wizją projektantki. Zapraszam do oglądania!

W stylowej, jasnej kuchni zaplanowałam mocno zaakcentowaną strefę gotowania z ozdobnym, zabudowanym okapem.Zabudowana jest także lodówka, obok której zamontowano piekarnik i mikrofalę.Inwestorzy zdecydowali się na blaty z czarnego granitu i czarne, ozdobne w kształcie płytki na ścianie przy płycie grzewczej.Od początku wielkim marzeniem pani domu była wyspa - i udało się ją zaplanować. Ciekawym detalem są ozdobne pilastry i wysoka listwa wieńcząca meble.Na ceglanej ścianie wiszące szafki przypominają górą od babcinego kredensu.


Kuchnia płynnie łączy się z jadalnią. Tutaj dominują ozdobne, pikowane krzesła i miękkie firany.
Salon utrzymany jest w stylu nowojorskim. Na ścianie pojawia się cegła. Duże okna ubrane zostały w popielate firany.


 Pikowane sofy korespondują z krzesłami z jadalni.
Ceglany kominek urzeka prostą formą.


Szafki przy kominku podzielone zostały ciekawą formą otwartej półki.


Dolna, gościnna łazienka to połączenie płytki drewnopodobnej i białej, strukturalnej ceramiki.


Uwagę zwraca geometryczna, ozdobna forma grzejnika.


Na piętro prowadzą okazałe, wyłożone drewnem schody. Stopnie podświetlono. Na ścianie zamiast zwykłej farny - tynk strukturalny.
Na piętrze zajęłam się aranżacją łazienki właścicieli oraz dzieci. Ta pierwsza jest klasyczna w formie, jasna, z piękną wolno stojącą wanną i ciekawymi płytkami. Do łazienki prowadzą przeszklone, przesuwane drzwi.


Piękna wanna wolno stojąca.
Minimalistyczna kabina prysznicowa z odpływem liniowym.


Płytka mozaikowa i strukturalna.
W łazience dzieci poza oryginalną, aluminiową mozaiką zwracają uwagę kolorowe płytki. Pojawiają się duże lustra, które optycznie powiększają pomieszczenie. Meble wykonane z białej, lakierowanej płyty MDF.
Kolorowe płytki. 


Heksagonalna, aluminiowa mozaika.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz