czwartek, 7 grudnia 2017

Aranżacja poddaszowego mieszkania z antresolą

Jakie powinno być idealne mieszkanie? Klimatyczne, jasne, niepowtarzalne i świetnie położone. Taki projekt realizowałam ostatnio.

Mieszkania poddaszowe przez skosy i okna dachowe są wdzięcznym tematem do aranżacji. Jednocześnie pojawiają się trudności w optymalnym rozmieszczeniu mebli i sprzętów, ponieważ przeszkadzają.. skosy. I okna dachowe czasem także. Jednak architekt wnętrz powinien poradzić sobie z wszelkimi niedogodnościami.

Mieszkanie zaplanowane zostało dla pary. Kuchnia - chociaż nieduża i w aneksie posiada wszystkie niezbędne sprzęty, pozwalające ugotować pyszny posiłek. Na ścianie zamiast płytek mamy płytę laminowaną.

Płyta jest dwupalnikowa, zlew jednokomorowy - pozwoliło to zaoszczędzić miejsce na blat roboczy.Przy wejściu do mieszkania zaaranżowana została szafa wykonana z takich samych materiałów jak kuchnia. Sprytnie schowano w niej pralkę.


Łazienka, chociaż niewielka sprawia wrażenie przestronnej dzięki zastosowaniu matowych, białych płytek na ścianach oraz patchworkowych płytek w pastelowych odcieniach w przestrzeni prysznica.
Pokój dzienny swój klimat zawdzięcza łukowatemu oknu. Stół i cztery krzesła pozwalają na wygodne celebrowanie posiłków. Słup konstrukcyjny z wiekowego drewna świetnie komponuje się z pozostałymi elementami.


Znalazło się także miejsce na kąt wypoczynkowy i na rozkładaną sofę.Fantastycznym miejscem jest antresola - idealne miejsce na sypialnię. Prowadzą na nią drewniane schody.Okno w kształcie łuku jest niewątpliwą ozdobą wnętrza. Szeroki parapet pozwala na wyeksponowanie ozdób i zdjęć. Może też być formą siedziska.Piękną ozdobą wnętrza jest odkryta więźba dachowa - nie ma w tym wielkiej zasługi projektanta :) ale cieszy oko. I przypomina o tym, że dom ma swój wiek, charakter i duszę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz