czwartek, 3 października 2013

Kolorowe, studenckie mieszkanie

Po długiej przerwie spowodowanej wychowywaniem córeczki (które to zadanie okazuje się znacznie trudniejsze od pracy z najbardziej wymagającymi klientami) udało mi się zaaranżować kolorowe, studenckie mieszkanie. Założeniem projektowym było stworzenie wnętrz jasnych, jednocześnie nasyconych barwami, w których będzie się toczyć ożywione życie towarzyskie przerywane od czasu do czasu sesją.
Pierwszą ważną decyzją było wyburzenie ścianki oddzielającej kuchnię od korytarza, który dzięki temu zyskał przestrzeń i zatracił charakter małego labiryntu. Jednocześnie zdecydowaliśmy się na oddzielenie kuchni od salonu, który miał stać się jedną z dwóch sypialni. W korytarzu została zaplanowana duża szafa - garderoba, która dzięki jasnym frontom potęguje wrażenie przestrzeni.


Z lewego boku szafę ograniczają trójkątne, ozdobne wnęki pomalowane w odważnym kolorze soczystej zieleni.Ponieważ korytarz jest wizytówką mieszkania chciałam go ożywić i zdecydowałam się na kolorową, geometryczną tapetę oświetloną wężem ledowym ukrytym w podwieszanym suficie.
Efekt - wesołe, odważne wnętrz, które zaprasza do dalszego spaceru po mieszkaniu.

Kuchnia jest połączona z korytarzem, stąd pomysł powtórnego wprowadzenia tapety - tym razem za szklanym panelem, który zainstalowany został nad blatem roboczym.
W zabudowie pod oknem poza zmywarką oraz szafkę pod zlewozmywak z sortownikiem mamy schowaną także pralkę. Dzięki temu niewielka łazienka zyskała dodatkową przestrzeń. Zabudowany w szafce jest także okap, piekarnik i kuchenka mikrofalowa, a jedynym sprzętem wolno stojącym jest srebrna lodówka.
Jasnoszare szafki przykryte ciemniejszym, grafitowym blatem i duży barek z miejscem do jedzenia, a także zielone wnęki przy lodówce tworzą nowoczesne, przyjazne wnętrze.

W całym mieszkaniu została zaplanowana płytka ceramiczna w idealny sposób imitująca deskę podłogową. W ten sposób także łazienka płynnie łączy się z korytarzem i stanowi integralną część mieszkania. Ważnym aspektem przy projektowaniu jest spojrzenie na wnętrze mieszkalne w sposób globalny, tak, aby uniknąć efektu chaosu. Ponieważ łazienka miała zostać zaprojektowana w płytkach z kolekcji Opoczno Black and White zależało mi na wspólnym mianowniku i w tym wypadku jest to właśnie podłoga.
Sama łazienka - choć niewielka - robi wielkie wrażenie. Połączenie deski drewnopodobnej oraz płytek o biało czarnym wzorze okazało się strzałem w dziesiątkę.Płytkę drewnopodobną wprowadziłam dodatkowo także przy zabudowie nad WC.


Sprzęty i meble łazienkowe mają proste, minimalistyczne formy. Ważnym elementem są lustra, potęgujące wrażenie przestrzeni w niewielkim pomieszczeniu.Niezwykle ważne jest oświetlenie wnętrza łazienki. Poza dużą, nowoczesną formą żyrandola pojawia się punktowe oświetlenie w podwieszanym suficie, a także w szafce podwieszonej nad WC.Inwestorzy są niezwykle zadowoleni z efektów, jakie udało się nam uzyskać. Rozważali nawet opcję przeprowadzki do nowo zaplanowanego mieszkania, co jest dla mnie wielkim powodem do dumy.
Przebudowę i remont mieszkania wykonała profesjonalnie firma pana Witolda Wojciechowskiego tel. 604 866 192, adres e-mail: 604866192@wp.pl. Meble pod wymiar w przedpokoju, kuchni i łazience zostały wykonane z wielką dbałością o detal przez firmę pana Krzysztofa Sierockiego tel. 501 082 598 www: http://www.schristophe.pl/.

1 komentarz:

  1. Właśnie tego szukałam. Dodaję Ciebie do mojej listy najlepszych blogów o aranżacji wnętrz: Najlepszeblogioaranzacjachwnetrz.blogspot.com. Mam nadzieję, że znajdę u Ciebie jeszcze więcej ciekawych wpisów na ten temat. Pozdrawiam, Ania.

    OdpowiedzUsuń