czwartek, 21 lipca 2011

Stylowa łazienka

Dominującym trendem we wzornictwie łazienek jest minimalizm. Producenci płytek przekonują nas do prostych form, stonowanych kolorów i subtelnych dekorów.
W większości mieszkań i domów łazienka przez swoją wielkość i klimat pozostałych wnętrz faktycznie lepiej funkcjonuje w opcji minimal.
W projekcie, który chcę dziś przedstawić łazienka została zaplanowana w odważnym, pałacowym stylu.
Projektowany apartament mieści się w centrum miasta w reprezentacyjnej, stuletniej kamienicy. Właścicielka otacza się antykami i stylowymi drobiazgami i jej zamysłem było, aby całe mieszkanie duchem przypominało dawne mieszczańskie domostwa.
Miałam więc do dyspozycji niebywałą wysokość oraz przestrzeń widoczną w salonie, sypialni i gabinecie oraz.. jej brak w niewielkiej łazience. Ale to właśnie wysokość pomieszczenia była punktem wyjściowym do zaplanowania układu płytek - postanowiłam ułożyć je tylko do wysokości drzwi. Marmur został zwieńczony ozdobnymi listwami projektu Macieja Zienia dla firmy Tubądzin, masywna listwa oddziela także posadzkę od płaszczyzny ścian. Nad wanną szyku zadają podświetlane wnęki, lustro natomiast uchwycone jest w ramy i pociągnięte na ścianę znajdującą się vis a vis drzwi - ten zabieg optycznie powiększa przestrzeń.
W opozycji do 'pałacowych' detali mamy prostą formę umywalki i białej, lakierowanej szafki, a także współczesny design żyrandola.
W rezultacie powstało wnętrze kobiece i eleganckie, które śmiało można nazwać pokojem kąpielowym.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz